Protetyka


Licówki ceramiczne to absolutnie unikalne pod względem trwałości i estetyki ultracienkie nakładki z porcelany. Dzięki specjalnym cementom po naklejeniu ich na zęby pozostają tam nawet do dziesięciu lat bez śladów zużycia.

Wskazania do ich wykorzystania to wszystkie sytuacje, kiedy pacjenci nie akceptują kształtu czy koloru własnych zębów. To naprawdę wspaniała możliwość by zacząć się uśmiechać bez zahamować, po prostu żyć.
Korony protetyczne. Szkliwo jest najtwardszą częścią ludzkiego ciała. Jednak nawet szkliwo a więc i zęby czasem przegrywają walkę z próchnicą i urazami. Kiedy dochodzi do zniszczenia korony zęba idealną metodą leczenia jest odbudowa z zastosowaniem korony protetycznej.

Jest to całkowita odbudowa zęba, wykonana z rozmaitych materiałów, której głównymi cechami są szczelność i estetyka.

Korony wykonywane są jako uzupełnienia pojedyncze lub zablokowane jako tzw. mosty, kiedy mogą uzupełniać większe braki w uzębieniu. Dokładnie identyczne korony oferujemy Państwu na zębach własnych jak i implantach.

Zasadniczą cechą różniącą korony to materiał, z którego zostały wykonane. Jako podstawowe wykonujemy najnowocześniejsze pełno-ceramiczne korony w systemie Lava.

Inlay-Onlay. Rodzaj wypełnienia odbudowujący znacznie zniszczoną koronę zęba. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy zniszczenie sięga od 30 do 50 % zęba. Alternatywa dla rozległych plomb. Cechą tego rozwiązania jest wyjątkowa szczelność, trwałość i estetyka.

Ciekawostką jest fakt, ze dentyści właśnie tak leczą swoje własne żeby. Onleye wykonujemy z ceramiki, oraz materiału podobnego do wypełnień – kompozytu.

Wkład koronowo-korzeniowy. Zęby po leczeniu kanałowym są słabsze niż zdrowe. Aby odzyskały dawną siłę i estetykę, przed nałożeniem koron zawsze wklejamy wkłady koronowo- korzeniowe. Wkłady wykonywane są z metalu, ceramiki i włókien szklanych, aby optycznie rozjaśnić martwe zęby.

Proteza na teleskopach. Uzupełnienia protetyczne na teleskopach stosuje się przy resztkowym uzębieniu, kiedy jest nie możliwe wykonanie mostów porcelanowych lub prac kombinowanych innego typu.

Proszę wyobrazić sobie protezę, która jest całkowicie nieruchoma i absolutnie nie pokrywa podniebienia, umożliwiając pełne odczuwanie smaku, do tego wcale nie ma klamer, jest całkowicie niewidoczna i łatwa w utrzymaniu higieny.

Tak… to właśnie cechy protezy teleskopowej. Korona teleskopowa utrzymująca protezę składa się z dwóch elementów, pomiędzy którymi występuje tarcie. Ważną cechą jest obecność szczerozłotej powłoki, która poza estetyką działa przeciwbakteryjnie. Elementy łączenia są niewidoczne i bardzo mocno osadzają protezę na zębach i implantach.

Proteza na zasuwach lub zatrzaskach korzeniowych. Uzupełnienie protetyczne na zasuwach, składa się z mostu porcelanowego i protezy szkieletowej. Stosuje się je przy częściowych brakach zębowych.

Zaletą tego typu uzupełnień jest wysoka estetyka i brak widocznych elementów retencyjnych typu klamry. Mosty są zaopatrzone obustronnie w elementy utrzymujące, czyli zasuwy (na koronach), lub zatrzaski na korzeniach lub implantach.

Są to elementy retencyjne, na które zakłada się protezę szkieletową. W zasuwach i zatrzaskach znajdują się wymienne łoża, dzięki którym raz wykonana proteza służy na wiele lat. Proteza jest całkowicie niewidoczna dzięki koroną z porcelany i nieruchoma, dzięki metalowym ukrytym zasuwom.
Implantoprotetyka. Nowoczesne leczenie implantologiczna przy zastosowaniu specjalnych implantów, biomateriałów oraz Sterowanej Regeneracji Kości jest bezpieczne, efektywne i umożliwia osiągnięcie doskonałych efektów estetycznych i funkcjonalnych.

Wcześniej miliony osób posiadających luki w 7uzębieniu automatycznie decydowało się na wykonanie mostu, teraz mają wybór.

Popyt jest ogromny: statystycznie każdej dorosłej osobie w średnim wieku brakuje 2,7 zęba, a prawie 5 milionów starszych osób wcale nie ma zębów.
Jaka jest najlepsza strategia na estetyczne zamknięcie luk zębowych?

Nakłady finansowe i techniczne w przypadku zwykłego mostu, a implantu są bardzo zróżnicowane. Szczególnie wtedy, gdy pacjent dysponuje zbyt małą ilością kości.

W przypadku młodego pacjenta, który uzupełni brak jednego zęba trzypunktowym mostem, konieczna będzie dwu- lub trzykrotna wymiana w ciągu życia.

Będzie ona spowodowane nawracającą próchnicą lub złamaniem zęba. Początkowy koszt uzupełnienia pojedynczego braku implantem może być większy niż uzupełnienie trzypunktowym mostem, jednak po siedmiu latach koszty te się wyrównują.

Mimo, że początkowo implanty mogą wydawać się droższe, po podliczeniu wszystkich wydatków związanych z tradycyjnym leczeniem protetycznym, większość z nas zgodzi się, że warto zainwestować w implanty.

Dzięki nowym technologiom, wirtualnemu planowaniu operacji, braku bólu podczas zabiegu i technice Sterowanej Regeneracji Kości wielu ludzi wyzbyło się uprzedzeń względem implantów. Nowe tytanowe powierzchnie mocno zakotwiczają implanty w szczęce, przez co niezwykle wzrasta ich trwałość.

Według aktualnych badań prawdopodobieństwo, że implant wraz z mostem po 10 latach będzie stabilnie trzymać się kości wynosi około 93%. Zwykle korona na oszlifowanym zębie trzyma się średnio w 87% przypadków.

Epokowe postępy stomatologów dokonują rewolucji w postrzeganiu trzecich zębów – o ile w przeszłości rozmowy na temat braków zębowych były uważane za temat tabu, o tyle teraz zaopatrzenie protetyczne na implantach stało się symbolem statusu. Implanty z koronami łudząco podobnymi do naturalnych zębów zazwyczaj wyglądają lepiej niż oryginał.

Kto szuka dobrej pracy potrzebuje pięknych zębów. Żadnym innym sygnałem nie można kogoś bardziej ująć niż właśnie uroczym uśmiechem.

Badania udowadniają, że spojrzenie rozmówcy już w pierwszych sekundach rozmowy kierowane jest na usta. Jeśli pojawi się rozbrajający uśmiech to, jego właściciel już praktycznie jest na wygranej pozycji.

W końcu, kto wysyła menedżera z żółtym osadem nazębnym albo nawet z dziurą w zębach na spotkanie z Klientem?

Ze względu na niskie koszty finansowe, mosty ciągle są uważane za standardowe leczenie w przypadku braków pojedynczych zębów. Mosty znajdują zastosowanie w 8 na 10 przypadków.

Jednakże w tym przypadku muszą zostać mocno oszlifowane zęby sąsiednie. Często, więc trzeba uszkodzić zdrowe zęby, aby zastąpić jeden brakujący.

Przy tym eksperci już dawno ogłosili utrzymanie zdrowych zębów jako najważniejszy cel stomatologii. Zdrowy ząb optymalnie przenosi siły żucia na kość. Jeśli brak jest zęba to kość zanika na skutek braku obciążenia.

Zanikająca kość powoduje, że usta stają się węższe, broda przyjmuje pozycję, którą nazywa się pozycją „błagającą” lub „starczą”. Te odkrycia przyczyniły się do tego, iż implantów używa się często w celu ochrony kości.

Nawet, jeśli nie tak dobrze jak naturalny ząb, przenoszą one jednak dostatecznie dużo siły na szczęki, aby zachować kość i odpowiedni kształt twarzy.

Sama procedura jest łatwa, przede wszystkim wtedy, gdy brakuje tylko pojedynczego zęba. Na początku diagnoza stawiana jest na podstawie zdjęcia rentgenowskiego.

W przypadku wstępnego zakwalifikowania pacjenta do leczenia implantologicznego wykonywana jest Tomografia Komputerowa szczęk, aby ostatecznie potwierdzić kwalifikację oraz dobrać odpowiedni rozmiar, ilość oraz położenie implantów. Na wszczepienie pojedynczego implantu bez odbudowy kości implantolog potrzebuje 20-40 minut.

Gdy 8-15 milimetrowa tytanowa śrubka tkwi już w kości, lekarz zaszywa ranę. Jeśli brakuje zęba przedniego pacjent opuszcza klinikę z prowizorium.

W dniu zabiegu pacjent zażywa leki przeciwbólowe oraz wykonuje okładu z lodu pomaga ograniczyć obrzęk oraz ból po zabiegowy nierozłącznie związany z zabiegami wykonywanymi na kości. Kości szczęk wrastają w tytanowe śruby po 2-6 miesiącach.

Wtedy chirurg preparuje powierzchnię nad implantem i tworzy miejsce na nowy, dwuczęściowy ząb, składający się z łącznika i korony. Około dwa tygodnie po tej wizycie korona może zostać przykręcona.

Podczas wcześniejszych wizyt zostały pobrane wyciski, przy pomocy, których technik dentystyczny wykonuje sztuczną koronę.
Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Kipstaclub är specialiserat på tillverkning av fotbollsutrustning för .Maillots Joma fotbollsutrustning med en andas och mjuk. JOMA logo broderad och mängd olika färger. En garanti. Upptäck vår match outfits (tröjor och shorts) lätt att underhålla och resistenta
  • Köpa fotbollströjor
  • Tanie stroje piłkarskie
  • Goedkope voetbalshirts
  • www.maillotdebasketnba.com
  • www.koszulkikoszykarskienba.com
  • www.xn--billigenbatrjer-hub.com
  • fotbollströja , träningsoverall, kläder sport, fotbollsskor, fotboll kit, utrustning mål, fotboll butik, fotbolljersey , sportaffär , fotbollsträning , skapar universUn konstnärlig ledare fotbollströjor i färgerna av de största reklambyråer tillsammans som sponsor av deras mer Som vi alle vet, har 15-16 sesonger Barcelona fotballdrakter ikke blitt bestemt, Vi har replica drakter til blant annet Arsenal, Manchester United og Barcelona. Lave priser og kunnskapsrike selgere.og kort tid 16-17 sesongen jersey nesten allerede designe! Nike designere er
  • billige fotballdrakter
  • www.chaussuredefootvente.com
  • langermet fotballdrakter.Over tretti tv-skjermer hangfraveggene og taket. Alt det vanlige sportsbarinventaret varstrødd rundt omkring. Signerte fotballdrakter hang iglass og ramme, Wolfsburg vil spille mot Dortmund i den tyske cupfinalen 30. mai p? ? starte nye Kappa Wolfsburg jersey, er ny jersey sponsor teamet