Implantologia
Ząb sztuczny jest więc zamocowany podobnie jak ząb naturalny. Jest to jedyny sposób na zapewnienie stabilności oraz pełnej funkcjonalności implantu, porównywalnej z zębami własnymi.
Jak wykonywany jest zabieg?
Implantacja przebiega tak, że stomatolog wprowadza do żuchwy lub szczęki pacjenta implant, który ma postać małej śrubki.
Wizualnie jest on nie do odróżnienia od zęba naturalnego, a przy zgryzie jest bardzo stabilny.
Komu zalecamy implanty?
Implanty zalecamy wszystkim. Przy ich pomocy można rozwiązać uzupełnienie dużych i małych luk, jak również wypełnić skrócone łuki zębowe. Implanty zalecamy również osobom bezzębnym. W każdym konkretnym przypadku decyduje stomatolog adekwatnie do ogólnego stanu pacjenta.
Jak długo implanty będą pełnić swoją funkcję?
Do pewnego stopnia zależeć to będzie od Państwa. Zgodnie ze wskazaniami Państwa stomatologa konieczne jest przestrzeganie systematycznej i dokładnej higieny jamy ustnej. Bezwzględnie konieczne jest utrzymanie dobrej higieny w jamie ustnej!
Z tego powodu stomatolog wzywać będzie Państwa na regularne badania kontrolne. Prosimy o przestrzeganie wskazówek stomatologa! Prawidłowa opieka nad implantami stwarza podstawy do ich trwałości czynnościowej do końca życia.
Jeżeli wziąć pod uwagę dane statystyczne w tym zakresie, to dane ogólnoświatowe mówią, że przez wiele lat funkcjonuje bez problemów 85-99% wszystkich wszczepionych implantów.
Czy należy obawiać się bólu?
Z pewnością nie. Z całą odpowiedzialnością możemy Państwa uspokoić. Wprowadzenie implantu do kości szczęki nie jest czymś nadzwyczajnym dla wyszkolonego stomatologa. Zabieg ten wykonuje się w warunkach zazwyczaj istniejących w gabinecie stomatologicznym, w miejscowym znieczuleniu.
Wprowadzenie jednego implantu trwa około dwudziestu minut. Nasi pacjenci mówią, że odczucia podczas wprowadzania implantu są mniej więcej takie same, jak podczas usunięcia zęba.